Web tasarım firmaları, web yazılım şirketleri, mobil uygulama yapan firmalar

Dijital Markalaşma
Dijital Çağın Olmazsa Olmazı Dijital Markalaşma

Dijital Markalaşma

Ülkemizde eksikliği yavaş yavaş fark edilen ürün veya hizmet üreten/satan işletmelerin teknolojik gelişmelere ve uygulamalara yönelik yapmış olduğu tüm çalışmalar Dijital Markalaşma kapsamına girer.

Verimli dijital marka stratejisi, marka deneyiminizi etkili bir şekilde iletmenize ve böylece müşterilerinizin neyi temsil ettiğinizi gerçekten bilmesini sağlar.

Bu nedenle, dijital markalaşma uzun vadeli bir pazarlama stratejisidir.

Özellikle İnternet'in hayatımıza girmesi, gelişen teknolojik imkanlar sayesinde pazarlama faaliyetlerinde sınırların ortadan kalkması sağlanmış, istenilen pazara giriş ve ticaret yapma arzusu daha kolay hale gelmiştir.

Bu aşamada markanızın Dijital ortamlarda görünür olması, daha fazla insan ve daha fazla potansiyel müşteriye erişimi tamamen İnternet'teki varlığına bağımlı hale gelmiştir.

Yeni bir ürün veya hizmetiniz mi var? Yoksa mevcut markanızın daha da gelişmesini ve görünür hale gelmesini istiyorsunuz? Yada şirketinizin Uluslararası pazarda yeni keşiflere mi ihtiyacı var?

Yukarıda tüm soruların temelindeki en önemli sorun bilinirlik yada markalaşma eksikliğidir. Bir ürün veya hizmetin hedeflenen kitleye ulaşamaması yada yanlış kitleye hitap etmesi/ettirilmesi yanlış stratejilerle hareket edildiğini gösterir.

Dijital markalaşmanın firmanıza sağlayacağı yararlar

Dijital platformlar geleneksel pazarlamaya göre daha uygun ve hızlıdır. Normal standartlarda erişmeniz mümkün olmadığı hedef pazarlara ulaşmanızı sağlar. Geri bildirim ve kitlenize doğrudan etkileşime izin verir.

Günümüz artık teknoloji ve İnternet çağıdır. Markalaşma sürecide ilk olarak İnternet'teki varlığınızın geliştirilmesi ile hayat bulacaktır. Çoklu dil seçeneğine sahip profesyonel bir web sitesi, sosyal medya sayfa ve kanallarının aktif kullanımı ve hedeflenen pazara yönelik oluşturulacak olan içerik ve görsel stratejiler markanızın hızla büyümesini ve global'de tanınmasını sağlar.

Yalnız bu süreç sadece reklam çalışmaları olarak düşünülmemelidir.

Başarılı Dijital Markalaşma Trendleri

Mobil optimizasyonlu web siteleri;

Mobil uyumlu olan web siteleri etkili müşteri ilişkileri kurmanızda önemli rol oynar. Kullanıcıların rahat bir şekilde web sitenizde gezinmesi ve içeriklere ulaşması benzersiz bir deneyim sunar. Bu sayede markanızın akılda kalıcılığı artar ve rakiplerinizden bir adım önde olursunuz. Örneğin her ekran boyutunda açılabilen logonuz veya içerikleriniz yada harita detaylarınız gibi.

Özgün web tasarımları;

Firmanıza veya markanıza özel hazırlanmış olan kreatif bir web sitesi ve görsel çalışmalar ile ayırt edici ve farklı bir imaja sahip olabilirsiniz. Bu da markanız da orijinalliği gösterir ve teşvik eder. Tasarım, yaratıcılığınızı, inovasyonunuzu sergilemek veya yalnızca sezgisel ve iyi görünen bir şey yapmak için birçok fırsat sunar.

Kendisini özgün ve güvenilir olarak gösterebilen markalar, müşterilerine ulaşmada daha başarılı olurlar.

Blog çalışmaları;

Bloglar dijital markalaşma için harika bir araçtır. Şirketiniz veya markanız ile ilgili paylaşımını yapacağınız her şey potansiyel müşteri kitlenizin sizi daha yakından tanımasını ve işinizdeki başarınızı görmeleri için mükemmel bir çalışma.

Örneğin yeni ürün veya hizmetleriniz hakkında güncel bilgiler yada markanızdaki büyümeyi gösteren bir çalışma. Bu sayede sosyal medya ile etkileşimli olarak paylaşılan her içerik sadık bir kitleye ulaşmanıza olanak tanır.

SEO Çalışmaları

Profesyonel SEO çalışmaları dijital markalaşma stratejinizde oldukça önemlidir. Arama motorları potansiyel müşterilerinizin soru sorması ve çevrim içi cevap bulması için anahtar yoldur. Dolayısıyla, müşterileriniz markanızı veya şirketinizi tanımak için ilk etkileşime gireceği yer İnternettir.

Ayrıca dijital markanızın arama motorlarında ilk sıralarda olması ve zirvede kalması yüksek intiba uyandırarak prestijinizi artırır, daha fazla müşteriye ulaşmanızı sağlar.

Canlı destek;

Gelişen teknoloji ile beraber yapay zekanın da yükselişine tanık oluyoruz. Sabırsız olan müşterilerinize canlı olarak destek vermek, sorularını daha hızlı cevaplamak etkili bir geri dönüş sağlayacaktır.

Ayrıca  bazı canlı destek sistemlerinde yer alan yapay zeka uygulamaları ile müşteri kayıplarının önüne geçmenizde mümkün. Örneğin, 7/24 sizin yerinize müşterilerinize belirlediğiniz cevapları veren, bilgileri arşivleyen profesyonel yazılım alt yapıları (chatbot) gibi.

Tbn web, firmanızın veya markanızın İnternet ortamındaki varlığının devamlı olarak gelişmesi için size özel çözümler üretir.

Aşağıda Dijital Markalaşma sürecinde vermiş olduğumuz hizmetleri paylaşılmıştır.

  • Global görsel çalışmalar; logo, sosyal medya sayfa/kanal ve içerik tasarımları
  • Özel tasarım ve yazılım ile markaya özel olarak kodlanmış full-stack SEO uyumlu birden çok dil seçeneğine sahip web sitesi
  • Profesyonel SEO (Search Engine Optimization) çalışmaları birden fazla dil seçeneği
  • Profesyonel sosyal medya sayfa/kanal oluşturma ve yönetimi farklı dillerde
  • Global doğrulamalar, ortak pazar yerleri çalışmaları ile ve markayı aktif tutma

Gibi daha sayamadığımız bir çok alan ve mecrada yapılacak olan tüm profesyonel çalışmaları içerir. Uzun vadeli güçlü bir yatırım yapmaya hazır mısınız?

Dijital dünyada yerinizi almak için artık bir engeliniz yok, alanlarında yetkin ve tecrübeli ekibimizle markanızın yanındayız.